Seminar med CGIARs sjefsforsker: Utvikling av global landbruksforskning

To hender sorterer eller holder en stor mengde brune frø i en metallbolle. Bakgrunnen er litt uklar, med innslag av grønt, noe som antyder at bildet er tatt utendørs. Fokus er på hendene og frøene.
Tid: Torsdag 06. november 2025, kl. 09.00 - 10.30
Sted: Norad (Bygdøy Allé 2)

Norad inviterer til åpent seminar med Sandra Milach, sjefsforsker i CGIAR – verdens største forskningsnettverk for matsystemer

🔗 Meld deg på seminaret her!

 

I over 50 år har CGIAR vært en global leder innen landbruksforskning og innovasjon for utvikling. Nettverket arbeider for å omstille mat-, land- og vannsystemer i møte med et endret klima. Med 15 forskningssentre til stede i 89 land samler CGIAR myndigheter, forskningsinstitusjoner, internasjonale organisasjoner, privat sektor og sivilsamfunn for å levere handlingsrettet forskning som forbedrer livsgrunnlaget for mennesker verden over.

Norge støtter CGIAR økonomisk og har en plass i CGIARs System Council, et av nettverkets sentrale styringsorganer.

Sandra Milach er sjefsforsker i CGIAR. I denne rollen leder hun nettverkets samlede forskningsportefølje, som kobler sammen forskere fra alle de 15 forskningssentrene og mer enn 3 000 partnere globalt.

 

På seminaret vil Milach presentere:

  • CGIARs nye vitenskapsportefølje for 2025–2030

  • Partnerskap og kapasitetsutvikling for å styrke nasjonale og globale matsystemer – på både politisk og praktisk nivå

  • Det vil også være rom for spørsmål og dialog om hvordan norske aktører kan samarbeide tettere med CGIAR.

 

Seminaret vil foregå på engelsk.

 

Velkommen!

Publisert 31.10.2025
Publisert 31.10.2025
Oppdatert 31.10.2025
Oppdatert 31.10.2025